Domů » 2019 » Listopad

Měsíční archivy: Listopad 2019

Voskové svíce

Svíce s emblémem naší školy vznikla ve spolupráci kolegy Ivo Klímka, naší řezbářské dílny a samozřejmě včel. Máte-li někdo zdroj včelího vosku, ozvěte se na ivo.klimek@waldorf.pb.cz.

Děkujeme.

Šípky na jarmarku

Jedenáctá třída lycea se připravuje na tradiční vánoční jarmark. Ten se koná už tuto sobotu 30. listopadu od 10 hodin v prostorách waldorfské základní školy. „Šípky jsou 100 % bio. Vlastnoručně jsme je nasbírali ve svatohorském sadu. Do prodeje půjde přibližně pět kilogramů těchto plodů,“ popsali studenti průběh celé akce. Kromě sušených šípků bude možnost se zahřát i čajem bohatým na vitamin C. Kolektiv 11. třídy lycea

Waldorf 100 – Learn to change the World

Nový film o waldorfských školách je ke zhlédnutí s českými titulky zde.

Den filmů na školách

29. 11. / 10.30-13 hodin / připravujeme pro naše žáky SŠ projekci filmu a besedu s publicistou Františkem Kostlánem na téma Příběhy bezpráví – Romský holocaust

Petice osobám zodpovědným za vzdělávání v Evropské unii a členských státech

Vážení rodiče, učitelé a přátelé naší školy,
dovolujeme si Vám nabídnout připojení podpisu pod petici za humánní vzdělávání. Třeba takové, které nabízí naše škola, kde na prvním místě je osobní setkání lidských bytostí, jejich osudů, vzdělání a výchova, která je založená na tvořivosti a uměleckém pojetí probírané látky. Vzdělávání, které podporuje vůli, svobodné myšlení a cit. K němu podle našeho mínění nevede cesta přes technologické výdobytky posledních let. Chceme pro naše děti zachovat tuto možnost vzdělávání a věříme, že zveřejněná petice nám v tomto úkolu pomůže. Podpis můžete připojit zde. Český překlad je k prostudování zde.

Práce na statku

19. listopadu se 11. třída lycea vypravila do Rejkovic na statek, se kterým naše škola navázala spolupráci. V rámci zeměměřičského praktika naši žáci letos na jaře vyměřili na pozemku swale – příkop pro zadržování vody na svahu. Nyní nastal čas na sázení stromů a keřů kolem vytvořeného příkopu. Děkujeme manželům Kleinhamplovým za možnost podílet se na smysluplném ekologickém projektu.