Home » U nás ve světě

Category Archives: U nás ve světě

Walden

Waldorf 100 – Learn to change the World

Nový film o waldorfských školách je ke zhlédnutí s českými titulky zde.

Petice osobám zodpovědným za vzdělávání v Evropské unii a členských státech

Vážení rodiče, učitelé a přátelé naší školy,
dovolujeme si Vám nabídnout připojení podpisu pod petici za humánní vzdělávání. Třeba takové, které nabízí naše škola, kde na prvním místě je osobní setkání lidských bytostí, jejich osudů, vzdělání a výchova, která je založená na tvořivosti a uměleckém pojetí probírané látky. Vzdělávání, které podporuje vůli, svobodné myšlení a cit. K němu podle našeho mínění nevede cesta přes technologické výdobytky posledních let. Chceme pro naše děti zachovat tuto možnost vzdělávání a věříme, že zveřejněná petice nám v tomto úkolu pomůže. Podpis můžete připojit zde. Český překlad je k prostudování zde.

WOW day

V naší škole se již několik let připojujeme k celosvětovému dobročinnému projektu na podporu waldorfských škol v zemích třetího světa Waldorf-One-World-Day.
Letošní ročník připravila Walden, jak jsme si jej pojmenovali u nás, 12. třída pod vedením tř. uč. Ivety Machutové. Ohlédnutí za projektem naleznete zde.

Mezinárodní den studentstva

V pondělí 18. listopadu jsme se sešli v naší střední škole v 16.30 hodin, abychom vzpomněli na historické události 17. listopadu. Společně jsme se vydali k rybníku Hořejší obora, kde jsme poslali po vodě symbolická světýlka. Svoboda je vysoký ideál. Ochraňujme ji.

Den válečných veteránů

Naše škola se připojuje ke sbírce k uctění památky válečných veteránů. Více informací o akci naleznete zde.